Menu

U9 Drenge (2009)

Holdets stab

Træner
profil
Henrik Kjærsgaard
Træner
profil
Gyda Damsgaard
Træner
profil
Martin Risbjerg Damsgaaard
Holdleder
profil
Vivi Risbjerg Damsgaard
Assistenttræner
ingen pic
Kristian Bach Bak Nielsen
Træner
profil
Lars Meedom
Assistenttræner
ingen pic
Kevin Kularajah
Assistenttræner
ingen pic
Gustav Kemph

Spillerliste

profil
Abdiquani Osman Mohammed Moalin
profil
Anton Barslund Kjærsgaard
profil
Attila Noah Sezgin
ingen img
Casper Lindberg
profil
Casper Steiniche Jørgensen
profil
Emil Warncke
profil
Gabrielius Arnasius
profil
Jonas Bangshaab Mathiasen
profil
Karl Konrad Bach Bak
profil
Lasse Egholm Madsen
profil
Louie Hald
profil
Magnus Schultz
profil
Maksim Palamarchuk
profil
Malthe schmidt Clarup
profil
Marcus Olesen
profil
Mathias Thomsen
profil
Max Risbjerg Damsgaard
profil
Menye Ahmed Sayid
profil
Mikkel Egholm Madsen
profil
Mikkel Hagelskjær Lauridsen
profil
Nikolaj Kjærgaard Petersen
ingen img
Patrick Sattler
profil
Rasmus Kay Bæk
profil
Rio Alexander Ahlmann
profil
Robbie Torp Nørgaard
profil
Samuel Toshkov
profil
Sebastian Meedom
profil
Silas Fårbaek Jokumsen
profil
Sune Malmborg
profil
Tolga Baser
profil
Valdemar Sigurd Krogh Hald Thuesen
profil
Victor Christensen
profil
Villads Black Landrock

Holdets aktiviteterIkast FS - U09

Oktober 2017
23.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
25.
onsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på Bane 4 - Gymnasiehallen er optaget
Bane 4
30.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
November 2017
2.
torsdag

16:20 - 17:20

Træning
Indendørstræning - tidlig tid
Gymnasiehallen
2.
torsdag

17:25 - 18:25

Træning
Indendørstræning - sen tid
Gymnasiehallen
5.
søndag

08:00 - 12:00

Stævne
Åbne Futsal mesterskaber i Herning
Alpi Hallerne Kollundvej 33 7400 Herning
6.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4
9.
torsdag

16:20 - 17:20

Træning
Indendørstræning - tidlig tid
Gymnasiehallen
9.
torsdag

17:25 - 18:25

Træning
Indendørstræning - sen tid
Gymnasiehallen
11.
lørdag

09:00 - 15:00

Stævne
StadomeCup 2017 - Efterår
Stadome hhv. Nordre Skole
11.
lørdag

10:00 - 16:00

Stævne
StadomeCup for dommere
Stadome i Ikast
11.
lørdag

13:00 - 14:40

DBU-Stævne
Stævne: Liseborg Centret
12.
søndag

11:20 - 13:10

DBU-Stævne
Stævne: Gullestrup Hallen
16.
torsdag

16:20 - 17:20

Træning
Indendørstræning - tidlig tid
Gymnasiehallen
16.
torsdag

17:25 - 18:25

Træning
Indendørstræning - sen tid
Gymnasiehallen
16.
torsdag

19:00 - 21:00

Møde
Mikroafdelingsmøde for trænerne
Diskoteket
18.
lørdag

09:00 - 11:10

DBU-Stævne
Stævne: Multicenter Sunds (inde)
18.
lørdag

09:10 - 11:20

DBU-Stævne
Stævne: Multicenter Sunds (inde)
18.
lørdag

10:10 - 12:00

DBU-Stævne
Stævne: Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
18.
lørdag

10:20 - 11:50

DBU-Stævne
Stævne: Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
18.
lørdag

11:00 - 12:00

Stævne
Vinter Champions League for A1
Kunstgræsbanen i Hinnerup, Svinget 6, 8382 Hinnerup
19.
søndag

09:00 - 18:00

Stævne
Fedets Cup 2017 hos VRI i Bellevuehallerne (Indendørs)
Vestre Strandallé 170, 8240 Risskov
23.
torsdag

16:20 - 17:20

Træning
Indendørstræning - tidlig tid
Gymnasiehallen
23.
torsdag

17:25 - 18:25

Træning
Indendørstræning - sen tid
Gymnasiehallen
25.
lørdag

11:30 - 18:30

Stævne
Eniig Fårvang Cup
Fårvang Stadion, Thorsøvej 17, 8882 Fårvang
27.
mandag

19:00 - 21:00

Andet
BOD-HJÆLP
30.
torsdag

16:20 - 17:20

Træning
Indendørstræning - tidlig tid
Gymnasiehallen
30.
torsdag

17:25 - 18:25

Træning
Indendørstræning - sen tid
Gymnasiehallen
December 2017
2.
lørdag

08:00 - 18:00

Stævne
Harte Indoor Cup 2017
Stubdrupvej 44, Harte, 6000 Kolding
3.
søndag

12:00 - 13:00

Stævne
Vinter Champions League for A1
Kunstgræsbanen i Hinnerup, Svinget 6, 8382 Hinnerup
3.
søndag

13:30 - 15:40

DBU-Stævne
Stævne: Videbæk Fritidscenter
7.
torsdag

16:20 - 17:20

Træning
Indendørstræning - tidlig tid
Gymnasiehallen
7.
torsdag

17:25 - 18:25

Træning
Indendørstræning - sen tid
Gymnasiehallen
9.
lørdag

09:20 - 11:00

DBU-Stævne
Stævne: Nordvest Hallen (inde)
9.
lørdag

09:20 - 11:10

DBU-Stævne
Stævne: Nordvest Hallen (inde)
9.
lørdag

11:20 - 12:50

DBU-Stævne
Stævne: Nordvest Hallen (inde)
9.
lørdag

11:40 - 13:10

DBU-Stævne
Stævne: Nordvest Hallen (inde)
9.
lørdag

12:50 - 14:40

DBU-Stævne
Stævne: Vildbjerg Stadionhal - HAL 1
14.
torsdag

16:20 - 17:20

Træning
Indendørstræning - tidlig tid
Gymnasiehallen
14.
torsdag

17:25 - 18:25

Træning
Indendørstræning - sen tid
Gymnasiehallen
17.
søndag

09:00 - 15:00

Stævne
Marienlyst Cup
Marienlyst
27.
onsdag

09:00 - 17:00

Stævne
Kjellerup IF Julecup 2017
Kjellerup hallen, Tinghusvej 6, 8620 Kjellerup
Januar 2018
4.
torsdag

16:20 - 17:20

Træning
Indendørstræning - tidlig tid
Gymnasiehallen
4.
torsdag

17:25 - 18:25

Træning
Indendørstræning - sen tid
Gymnasiehallen
6.
lørdag

08:00 - 16:00

Stævne
DJS Inde Cup Bording 2018
Bording, Ikast eller andet
11.
torsdag

16:20 - 17:20

Træning
Indendørstræning - tidlig tid
Gymnasiehallen
11.
torsdag

17:25 - 18:25

Træning
Indendørstræning - sen tid
Gymnasiehallen
13.
lørdag

11:00 - 12:00

Stævne
Vinter Champions League for A1
Kunstgræsbanen i Hinnerup, Svinget 6, 8382 Hinnerup
18.
torsdag

16:20 - 17:20

Træning
Indendørstræning - tidlig tid
Gymnasiehallen
18.
torsdag

17:25 - 18:25

Træning
Indendørstræning - sen tid
Gymnasiehallen
20.
lørdag

10:10 - 12:20

DBU-Stævne
Stævne: Sdr. Felding Hallen
20.
lørdag

10:20 - 12:10

DBU-Stævne
Stævne: Sdr. Felding Hallen
20.
lørdag

12:00 - 13:40

DBU-Stævne
Stævne: Hammerum Hallen
21.
søndag

12:20 - 14:00

DBU-Stævne
Stævne: Alpi Hallerne (Lind)
21.
søndag

13:10 - 14:50

DBU-Stævne
Stævne: Multicenter Sunds (inde)
21.
søndag

13:40 - 14:40

DBU-Stævne
Stævne: Multicenter Sunds (inde)
25.
torsdag

16:20 - 17:20

Træning
Indendørstræning - tidlig tid
Gymnasiehallen
25.
torsdag

17:25 - 18:25

Træning
Indendørstræning - sen tid
Gymnasiehallen
27.
lørdag

09:00 - 17:00

Stævne
LGF Cup 2017
Lemvig Idræts og Kulturcenter (evt haller i omegn) Christinelystvej 8, 7620 Lemvig
Februar 2018
1.
torsdag

16:20 - 17:20

Træning
Indendørstræning - tidlig tid
Gymnasiehallen
1.
torsdag

17:25 - 18:25

Træning
Indendørstræning - sen tid
Gymnasiehallen
4.
søndag

12:00 - 13:00

Stævne
Vinter Champions League for A1
Kunstgræsbanen i Hinnerup, Svinget 6, 8382 Hinnerup
8.
torsdag

16:20 - 17:20

Træning
Indendørstræning - tidlig tid
Gymnasiehallen
8.
torsdag

17:25 - 18:25

Træning
Indendørstræning - sen tid
Gymnasiehallen
15.
torsdag

16:20 - 17:20

Træning
Indendørstræning - tidlig tid
Gymnasiehallen
15.
torsdag

17:25 - 18:25

Træning
Indendørstræning - sen tid
Gymnasiehallen
22.
torsdag

16:20 - 17:20

Træning
Indendørstræning - tidlig tid
Gymnasiehallen
22.
torsdag

17:25 - 18:25

Træning
Indendørstræning - sen tid
Gymnasiehallen
24.
lørdag

10:00 - 12:10

DBU-Stævne
Stævne: Kibæk Krydsfelt
24.
lørdag

10:10 - 12:20

DBU-Stævne
Stævne: Kibæk Krydsfelt
24.
lørdag

12:50 - 13:50

DBU-Stævne
Stævne: Søby-Højslev Hallen
24.
lørdag

15:40 - 17:30

DBU-Stævne
Stævne: Mejrup Fritidscenter (inde)
25.
søndag

10:10 - 11:30

DBU-Stævne
Stævne: Alpi Hallerne (Lind)
25.
søndag

10:10 - 11:50

DBU-Stævne
Stævne: Alpi Hallerne (Lind)
Marts 2018
1.
torsdag

16:20 - 17:20

Træning
Indendørstræning - tidlig tid
Gymnasiehallen
1.
torsdag

17:25 - 18:25

Træning
Indendørstræning - sen tid
Gymnasiehallen
8.
torsdag

16:20 - 17:20

Træning
Indendørstræning - tidlig tid
Gymnasiehallen
8.
torsdag

17:25 - 18:25

Træning
Indendørstræning - sen tid
Gymnasiehallen
15.
torsdag

16:20 - 17:20

Træning
Indendørstræning - tidlig tid
Gymnasiehallen
15.
torsdag

17:25 - 18:25

Træning
Indendørstræning - sen tid
Gymnasiehallen
18.
søndag

18:00 - 20:00

Andet
BOD-HJÆLP
Infohuset
22.
torsdag

16:20 - 17:20

Træning
Indendørstræning - tidlig tid
Gymnasiehallen
22.
torsdag

17:25 - 18:25

Træning
Indendørstræning - sen tid
Gymnasiehallen
29.
torsdag

16:20 - 17:20

Træning
Indendørstræning - tidlig tid
Gymnasiehallen
29.
torsdag

17:25 - 18:25

Træning
Indendørstræning - sen tid
Gymnasiehallen

KampprogramU9 Drenge A (09) 5M • Pulje 63

August 2017

Herning KFUM (1)
Spillet
Ude
KFUM Idrætscenter

Ikast FS (1)

Ikast FS (1)
Spillet
Hjemme
KFUM Idrætscenter

Snejbjerg SG&I (1)
September 2017

Hammerum IF (1)
Spillet
Ude
Hammerum Stadion

Ikast FS (1)

Ikast FS (1)
Spillet
Hjemme
Hammerum Stadion

KLG (1)

Ikast FS (1)
Spillet
Hjemme
Alpi Hallerne (Lind)

Tjørring IF (1)

Snejbjerg SG&I (1)
Spillet
Ude
Alpi Hallerne (Lind)

Ikast FS (1)

Ikast FS (1)
Spillet
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Hammerum IF (1)

KLG (1)
Spillet
Ude
Ikast FS baneanlæg

Ikast FS (1)

KampprogramU9 Drenge A (09) 5M • Pulje 64

August 2017

Ikast FS (2)
Spillet
Hjemme
Overlund Stadion

Kjellerup IF (1)

Alhedens IF (1)
Spillet
Ude
Overlund Stadion

Ikast FS (2)

Overlund GF (2)
Spillet
Ude
Liseborgcentret

Ikast FS (2)

Ikast FS (2)
Spillet
Hjemme
Liseborgcentret

Viborg Sdrm. IK (1)
September 2017

Ikast FS (2)
Spillet
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Overlund GF (1)

Kjellerup IF (1)
Spillet
Ude
Ikast FS baneanlæg

Ikast FS (2)

Viborg Sdrm. IK (1)
Spillet
Ude
Overlund Stadion

Ikast FS (2)

Ikast FS (2)
Spillet
Hjemme
Overlund Stadion

Overlund GF (2)

KampprogramU9 Drenge B (09) 5M • Pulje 71

August 2017

Kibæk IF
Spillet
Ude
Snejbjerg Hallen

Ikast FS (3)

Ikast FS (3)
Spillet
Hjemme
Snejbjerg Hallen

Snejbjerg SG&I (3)
September 2017

Ikast FS (3)
Spillet
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Herning KFUM (2)

KLG (2)
Spillet
Ude
Ikast FS baneanlæg

Ikast FS (3)

Snejbjerg SG&I (3)
Spillet
Ude
Alpi Hallerne (Lind)

Ikast FS (3)

Ikast FS (3)
Spillet
Hjemme
Alpi Hallerne (Lind)

Sdr. Felding GIF (2)
Oktober 2017

Herning KFUM (2)
Spillet
Ude
KFUM Idrætscenter

Ikast FS (3)

Ikast FS (3)
Spillet
Hjemme
KFUM Idrætscenter

KLG (2)

KampprogramU9 Drenge B (09) 5M • Pulje 72

August 2017

Vildbjerg SF (2)
Spillet
Ude
Hessel Arena

Ikast FS (4)

Tjørring IF (2)
Spillet
Ude
Hessel Arena

Ikast FS (4)
September 2017

Snejbjerg SG&I (2)
Spillet
Ude
KFUM Idrætscenter

Ikast FS (4)

Herning KFUM (3)
Spillet
Ude
KFUM Idrætscenter

Ikast FS (4)

Ikast FS (4)
Spillet
Hjemme
Idrætscenter Sunds Vest

Bording IF (1)

Ikast FS (4)
Spillet
Hjemme
Idrætscenter Sunds Vest

Bording IF (2)
Oktober 2017

Ikast FS (4)
Spillet
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Vildbjerg SF (2)

Ikast FS (4)
Spillet
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Tjørring IF (2)

KampprogramU9 Drenge C (Nybegyndere) (09) 5M • Pulje 84

August 2017

Ikast FS (5)
Spillet
Hjemme
Hammerum Stadion

Sunds IF (2)

Ikast KFUM
Spillet
Ude
Hammerum Stadion

Ikast FS (5)
September 2017

Ikast FS (5)
Spillet
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

KLG (3)

Uhre GIF
Spillet
Ude
Ikast FS baneanlæg

Ikast FS (5)

Studsgaard IF
Spillet
Ude
Studsgaard Stadion

Ikast FS (5)

Ikast FS (5)
Spillet
Hjemme
Studsgaard Stadion

Herning Fremad
Oktober 2017

Ikast FS (5)
Spillet
Hjemme
Idrætscenter Sunds Vest

Hammerum IF (2)

Ikast FS (5)
Spillet
Hjemme
Idrætscenter Sunds Vest

Ikast KFUM