Menu

U9 Drenge (2009)

Holdets stab

Træner
profil
Henrik Kjærsgaard
Træner
profil
Gyda Damsgaard
Træner
profil
Martin Risbjerg Damsgaaard
Holdleder
profil
Vivi Risbjerg Damsgaard
Assistenttræner
ingen pic
Kristian Bach Bak Nielsen
Træner
profil
Lars Meedom

Spillerliste

ingen img
Abdiquani Osman Mohammed Moalin
profil
Anton Barslund Kjærsgaard
profil
Attila Noah Sezgin
ingen img
Casper Steiniche Jørgensen
profil
Emil Warncke
profil
Gabrielius Arnasius
profil
Jonas Bangshaab Mathiasen
profil
Karl Konrad Bach Bak
profil
Lasse Egholm Madsen
ingen img
Louie Hald
profil
Magnus Schultz
profil
Maksim Palamarchuk
profil
Malthe schmidt Clarup
profil
Marcus Olesen
profil
Mathias Thomsen
profil
Max Risbjerg Damsgaard
ingen img
Menye Ahmed Sayid
profil
Mikkel Egholm Madsen
profil
Mikkel Hagelskjær Lauridsen
profil
Nikolaj Kjærgaard Petersen
profil
Rasmus Kay Bæk
profil
Rio Alexander Ahlmann
profil
Robbie Torp Nørgaard
profil
Samuel Toshkov
profil
Sebastian Meedom
profil
Silas Fårbaek Jokumsen
profil
Sune Malmborg
profil
Tolga Baser
profil
Valdemar Sigurd Krogh Hald Thuesen
profil
Victor Christensen
profil
Villads Black Landrock

Holdets aktiviteterIkast FS - U09

August 2017
19.
lørdag

10:00 - 11:10

DBU-Stævne
Stævne: KFUM Idrætscenter
KFUM Idrætscenter H P Hansens Vej 10 7400 Herning
20.
søndag

09:30 - 14:00

Stævne
Harte cup 2017
Stubdrupvej 44, Harte6000 Kolding
21.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Træning på bane 4 - Afkortet
Bane 4 - Mikrobanerne
22.
tirsdag

17:30 - 18:40

DBU-Stævne
Stævne: Hessel Arena
Hessel Arena Gilmosevej 18 7400 Herning
22.
tirsdag

17:30 - 18:40

DBU-Stævne
Stævne: Hammerum Stadion
Hammerum Stadion Palle Fløes Vej 28 7400 Herning
23.
onsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
23.
onsdag

17:30 - 18:40

DBU-Stævne
Stævne: Overlund Stadion
Overlund Stadion Toftegårdsvej 8 8800 Viborg
24.
torsdag

18:10 - 19:20

DBU-Stævne
Stævne: Snejbjerg Hallen
Snejbjerg Hallen Nørretanderupvej 28 7400 Herning
24.
torsdag

20:00 - 22:30

Andet
BOD-HJÆLP
Info-huset Kl 18.45
28.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
30.
onsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
30.
onsdag

18:10 - 19:20

DBU-Stævne
Stævne: Liseborgcentret
Liseborgcentret Liseborgvej 37 8800 Viborg
September 2017
2.
lørdag

10:00 - 11:10

DBU-Stævne
Stævne: Hammerum Stadion
Hammerum Stadion Palle Fløes Vej 28 7400 Herning
3.
søndag

09:00 - 16:00

Stævne
Kløverby Cup
Linå Stadion, Linåtoften 20, 8600 Silkeborg
4.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
5.
tirsdag

17:30 - 18:40

DBU-Stævne
Stævne: KFUM Idrætscenter
5.
tirsdag

17:30 - 18:40

DBU-Stævne
Stævne: Ikast FS baneanlæg
Ikast FS baneanlæg Stadion Alle 2A 7430 Ikast
5.
tirsdag

17:30 - 19:20

DBU-Stævne
Stævne: Ikast FS baneanlæg
Ikast FS baneanlæg Stadion Alle 2A 7430 Ikast
6.
onsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
9.
lørdag

09:00 - 17:00

Stævne
Stævne i Løsning
Tranebovej 8, 8723 Løsning
11.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
13.
onsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
16.
lørdag

10:00 - 11:10

DBU-Stævne
Stævne: Alpi Hallerne (Lind)
Alpi Hallerne (Lind) Kollundvej 33 7400 Herning
16.
lørdag

10:00 - 11:50

DBU-Stævne
Stævne: Ikast FS baneanlæg
Ikast FS baneanlæg Stadion Alle 2A 7430 Ikast
17.
søndag

18:00 - 20:00

Andet
BOD-HJÆLP
18.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
19.
tirsdag

17:30 - 18:40

DBU-Stævne
Stævne: Idrætscenter Sunds Vest
Idrætscenter Sunds Vest Skalmejevej 50 7451 Sunds
19.
tirsdag

17:30 - 18:40

DBU-Stævne
Stævne: Studsgaard Stadion
Studsgaard Stadion Hagelskærvej 12 7400 Herning
19.
tirsdag

18:10 - 19:20

DBU-Stævne
Stævne: Alpi Hallerne (Lind)
Alpi Hallerne (Lind) Kollundvej 33 7400 Herning
20.
onsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
25.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
27.
onsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
30.
lørdag

10:00 - 11:50

DBU-Stævne
Stævne: Ikast FS baneanlæg
Ikast FS baneanlæg Stadion Alle 2A 7430 Ikast
30.
lørdag

11:40 - 12:50

DBU-Stævne
Stævne: Overlund Stadion
Overlund Stadion Toftegårdsvej 8 8800 Viborg
Oktober 2017
2.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
3.
tirsdag

17:15 - 18:20

DBU-Stævne
Stævne: KFUM Idrætscenter
KFUM Idrætscenter H P Hansens Vej 10 7400 Herning
3.
tirsdag

17:30 - 18:40

DBU-Stævne
Stævne: Ikast FS baneanlæg
Ikast FS baneanlæg Stadion Alle 2A 7430 Ikast
3.
tirsdag

17:30 - 18:40

DBU-Stævne
Stævne: Idrætscenter Sunds Vest
Idrætscenter Sunds Vest Skalmejevej 50 7451 Sunds
4.
onsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
9.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
11.
onsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
13.
fredag

16:00 - 14:30

Træningskamp
Øens hold cup
Kommer senere😊
16.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
18.
onsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
23.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
25.
onsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
30.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
November 2017
1.
onsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
11.
lørdag

09:00 - 15:00

Stævne
StadomeCup 2017 - Efterår
Stadome hhv. Nordre Skole
26.
søndag

18:00 - 20:00

Andet
BOD-HJÆLP
Marts 2018
18.
søndag

18:00 - 20:00

Andet
BOD-HJÆLP
Infohuset

KampprogramU9 Drenge A (09) 5M • Pulje 63

August 2017

Herning KFUM (1)
19. aug
Kl. 10.00
Ude
KFUM Idrætscenter

Ikast FS (1)

Ikast FS (1)
19. aug
Kl. 10.40
Hjemme
KFUM Idrætscenter

Snejbjerg SG&I (1)
September 2017

Hammerum IF (1)
2. sep
Kl. 10.00
Ude
Hammerum Stadion

Ikast FS (1)

Ikast FS (1)
2. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Hammerum Stadion

KLG (1)

Ikast FS (1)
16. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Alpi Hallerne (Lind)

Tjørring IF (1)

Snejbjerg SG&I (1)
16. sep
Kl. 10.40
Ude
Alpi Hallerne (Lind)

Ikast FS (1)

Ikast FS (1)
30. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Hammerum IF (1)

KLG (1)
30. sep
Kl. 11.20
Ude
Ikast FS baneanlæg

Ikast FS (1)

KampprogramU9 Drenge A (09) 5M • Pulje 64

August 2017

Ikast FS (2)
23. aug
Kl. 17.30
Hjemme
Overlund Stadion

Kjellerup IF (1)

Alhedens IF (1)
23. aug
Kl. 18.10
Ude
Overlund Stadion

Ikast FS (2)

Overlund GF (2)
30. aug
Kl. 18.10
Ude
Liseborgcentret

Ikast FS (2)

Ikast FS (2)
30. aug
Kl. 18.50
Hjemme
Liseborgcentret

Viborg Sdrm. IK (1)
September 2017

Ikast FS (2)
16. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Overlund GF (1)

Kjellerup IF (1)
16. sep
Kl. 11.20
Ude
Ikast FS baneanlæg

Ikast FS (2)

Viborg Sdrm. IK (1)
30. sep
Kl. 11.40
Ude
Overlund Stadion

Ikast FS (2)

Ikast FS (2)
30. sep
Kl. 12.20
Hjemme
Overlund Stadion

Overlund GF (2)

KampprogramU9 Drenge B (09) 5M • Pulje 71

August 2017

Kibæk IF
24. aug
Kl. 18.10
Ude
Snejbjerg Hallen

Ikast FS (3)

Ikast FS (3)
24. aug
Kl. 18.50
Hjemme
Snejbjerg Hallen

Snejbjerg SG&I (3)
September 2017

Ikast FS (3)
5. sep
Kl. 17.30
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Herning KFUM (2)

KLG (2)
5. sep
Kl. 18.50
Ude
Ikast FS baneanlæg

Ikast FS (3)

Snejbjerg SG&I (3)
19. sep
Kl. 18.10
Ude
Alpi Hallerne (Lind)

Ikast FS (3)

Ikast FS (3)
19. sep
Kl. 18.50
Hjemme
Alpi Hallerne (Lind)

Sdr. Felding GIF (2)
Oktober 2017

Herning KFUM (2)
3. okt
Kl. 17.15
Ude
KFUM Idrætscenter

Ikast FS (3)

Ikast FS (3)
3. okt
Kl. 17.50
Hjemme
KFUM Idrætscenter

KLG (2)

KampprogramU9 Drenge B (09) 5M • Pulje 72

August 2017

Vildbjerg SF (2)
22. aug
Kl. 17.30
Ude
Hessel Arena

Ikast FS (4)

Tjørring IF (2)
22. aug
Kl. 18.10
Ude
Hessel Arena

Ikast FS (4)
September 2017

Snejbjerg SG&I (2)
5. sep
Kl. 17.30
Ude
KFUM Idrætscenter

Ikast FS (4)

Herning KFUM (3)
5. sep
Kl. 18.10
Ude
KFUM Idrætscenter

Ikast FS (4)

Ikast FS (4)
19. sep
Kl. 17.30
Hjemme
Idrætscenter Sunds Vest

Bording IF (1)

Ikast FS (4)
19. sep
Kl. 18.10
Hjemme
Idrætscenter Sunds Vest

Bording IF (2)
Oktober 2017

Ikast FS (4)
3. okt
Kl. 17.30
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Vildbjerg SF (2)

Ikast FS (4)
3. okt
Kl. 18.10
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Tjørring IF (2)

KampprogramU9 Drenge C (Nybegyndere) (09) 5M • Pulje 84

August 2017

Ikast FS (5)
22. aug
Kl. 17.30
Hjemme
Hammerum Stadion

Sunds IF (2)

Ikast KFUM
22. aug
Kl. 18.10
Ude
Hammerum Stadion

Ikast FS (5)
September 2017

Ikast FS (5)
5. sep
Kl. 17.30
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

KLG (3)

Uhre GIF
5. sep
Kl. 18.10
Ude
Ikast FS baneanlæg

Ikast FS (5)

Studsgaard IF
19. sep
Kl. 17.30
Ude
Studsgaard Stadion

Ikast FS (5)

Ikast FS (5)
19. sep
Kl. 18.10
Hjemme
Studsgaard Stadion

Herning Fremad
Oktober 2017

Ikast FS (5)
3. okt
Kl. 17.30
Hjemme
Idrætscenter Sunds Vest

Hammerum IF (2)

Ikast FS (5)
3. okt
Kl. 18.10
Hjemme
Idrætscenter Sunds Vest

Ikast KFUM