Menu

U10 Drenge (2008)

Holdets stab

Trinleder
profil
Gitte Aarslev Markussen
Træner
ingen pic
Tino Krogh Thyme
Assistenttræner
ingen pic
Anders Nielsen
Træner
profil
Morten Buur Kjær

Spillerliste

ingen img
Adrian Birch Flaskager
profil
Alexander Gyrup
profil
Andreas Børsting Clausen
profil
Andreas Helligsø Nørbjerg
profil
Anton Hedegaard
ingen img
Asger Nygård Thygesen
profil
Bertram Brink Jeppesen
profil
Bertram Olesen
profil
Boran Sahin
profil
Christian Andreassen
ingen img
Christian Gedevad
ingen img
Daniel Nielsen Heller
profil
Deniz Aydin
profil
Enis Aydin
ingen img
Frederik G. Kattrup
profil
Jonas Aarslev Markussen
profil
Jonatan Søgaard Sørensen
profil
Jonathan Miller Poulsen
profil
Kartal Efe Öztufan
profil
Kristian B. Nielsen
profil
Kristoffer Krogh Thyme
profil
Kutay Ismail Anik
profil
Laurits Juul Boje
profil
Lucas Huus
ingen img
Lucas Kalhøj
profil
Mads Viktor Mølhave Christiansen
profil
Magnus Hedegaard Hansen
profil
Marius Kristensen
profil
Mikkel Christensen
profil
Mikkel Guldhammer
profil
Mikkel Vestergaard
profil
Musa Göncü
ingen img
Nicolai Rode
profil
Nicolai Roland Pedersen
profil
Nicolai Skov
profil
Sander Prinz Christensen
profil
victor nielsen
profil
Zakarias Buur Kjær

KampprogramU10 Drenge A1 (08) 5M • Pulje 11

August 2017

Snejbjerg SG&I (1)
19. aug
Kl. 10.40
Ude
Hessel Arena

Ikast FS (1)

Ikast FS (1)
19. aug
Kl. 11.20
Hjemme
Hessel Arena

Tjørring IF (1)

Ikast FS (1)
26. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Brande IF (1)

Hammerum IF (1)
26. aug
Kl. 11.20
Ude
Ikast FS baneanlæg

Ikast FS (1)
September 2017

Ikast FS (1)
2. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Snejbjerg Hallen

Tjørring IF (1)

Mejrup GU (1)
2. sep
Kl. 11.20
Ude
Snejbjerg Hallen

Ikast FS (1)

Brande IF (1)
16. sep
Kl. 10.00
Ude
Brande Stadion

Ikast FS (1)

Ikast FS (1)
16. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Brande Stadion

Hammerum IF (1)

Ikast FS (1)
23. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Hammerum Stadion

Mejrup GU (1)

Snejbjerg SG&I (1)
23. sep
Kl. 11.20
Ude
Hammerum Stadion

Ikast FS (1)

Ikast FS (1)
30. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Brande IF (1)

Hammerum IF (1)
30. sep
Kl. 11.20
Ude
Ikast FS baneanlæg

Ikast FS (1)

KampprogramU10 Drenge A2 (08) 5M • Pulje 13

August 2017

Tarm IF (1)
19. aug
Kl. 10.00
Ude
Tarm Stadion

Ikast FS (2)

Ikast FS (2)
19. aug
Kl. 10.40
Hjemme
Tarm Stadion

KLG (1)

Ringkøbing IF (1)
26. aug
Kl. 10.00
Ude
Alkjær Stadion

Ikast FS (2)

Ikast FS (2)
26. aug
Kl. 10.40
Hjemme
Alkjær Stadion

Herning KFUM (1)
September 2017

Ikast FS (2)
2. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Skjern GF (1)

Rindum SU (1)
2. sep
Kl. 11.20
Ude
Ikast FS baneanlæg

Ikast FS (2)

Vildbjerg SF (1)
16. sep
Kl. 10.40
Ude
Spjald Stadion

Ikast FS (2)

Ikast FS (2)
16. sep
Kl. 11.20
Hjemme
Spjald Stadion

Spjald IF (1)

KLG (1)
23. sep
Kl. 10.00
Ude
Alpi Hallerne (Lind)

Ikast FS (2)

Ikast FS (2)
23. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Alpi Hallerne (Lind)

Tarm IF (1)

Ikast FS (2)
30. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Ringkøbing IF (1)

Herning KFUM (1)
30. sep
Kl. 11.20
Ude
Ikast FS baneanlæg

Ikast FS (2)

KampprogramU10 Drenge B (08) 5M • Pulje 22

August 2017

Ikast FS (3)
21. aug
Kl. 18.00
Hjemme
Brande Stadion

Bording IF (2)

KLG (3)
21. aug
Kl. 18.40
Ude
Brande Stadion

Ikast FS (3)

Ikast FS (3)
31. aug
Kl. 18.00
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Herning KFUM (2)

Hammerum IF (2)
31. aug
Kl. 18.40
Ude
Ikast FS baneanlæg

Ikast FS (3)
September 2017

Tjørring IF (3)
4. sep
Kl. 18.00
Ude
Hessel Arena

Ikast FS (3)

Ikast FS (3)
4. sep
Kl. 18.40
Hjemme
Hessel Arena

Herning Fremad (1)

Brande IF (2)
18. sep
Kl. 18.00
Ude
Alpi Hallerne (Lind)

Ikast FS (3)

Ikast FS (3)
18. sep
Kl. 18.40
Hjemme
Alpi Hallerne (Lind)

KLG (3)

Tjørring IF (3)
25. sep
Kl. 18.00
Ude
Herning Fremads Anlæg

Ikast FS (3)

Ikast FS (3)
25. sep
Kl. 18.40
Hjemme
Herning Fremads Anlæg

Herning Fremad (1)
Oktober 2017

Ikast FS (3)
5. okt
Kl. 17.45
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Herning KFUM (2)

Hammerum IF (2)
5. okt
Kl. 18.25
Ude
Ikast FS baneanlæg

Ikast FS (3)

KampprogramU10 Drenge C (08) 5M • Pulje 32

August 2017

Ikast FS (4)
21. aug
Kl. 18.00
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Sunds IF (2)

Ikast FS (5)
21. aug
Kl. 18.40
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Ikast FS (4)

Hammerum IF (3)
28. aug
Kl. 18.00
Ude
Brande Stadion

Ikast FS (4)

Ikast FS (4)
28. aug
Kl. 18.40
Hjemme
Brande Stadion

Brande IF (3)
September 2017

Ikast FS (4)
4. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Herning Fremads Anlæg

Herning KFUM (3)

Tjørring IF (4)
4. sep
Kl. 18.40
Ude
Herning Fremads Anlæg

Ikast FS (4)

Herning Fremad (2)
18. sep
Kl. 18.00
Ude
Ikast FS baneanlæg

Ikast FS (4)

Ikast FS (4)
18. sep
Kl. 18.40
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Ikast FS (5)

Ikast FS (4)
25. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Brande IF (3)

Tjørring IF (4)
25. sep
Kl. 18.40
Ude
Ikast FS baneanlæg

Ikast FS (4)
Oktober 2017

Ikast FS (4)
2. okt
Kl. 17.45
Hjemme
Herning Fremads Anlæg

Hammerum IF (3)

Herning KFUM (3)
2. okt
Kl. 18.25
Ude
Herning Fremads Anlæg

Ikast FS (4)