Menu

U11 Drenge

Spillerliste

profil
Ahmed Magzdub
profil
Ali Shafagatov
profil
Anton Barnkob Windeballe
profil
Anton Vinther Kristensen
profil
August Randers
profil
Bertram Krarup Hagelskjær
ingen img
Christoffer Dam Ajstrup
profil
Cilas pi Jensen
profil
Emil Vaarup Høj
profil
Esben Lausdahl
profil
Frederik Sanggård Knudsen
profil
Jacob Larsen
profil
James Alphinas
profil
James Obra
profil
Jonathan Jairo Nielsen
profil
Kasper Willumsen
ingen img
Lucas Larsen
profil
Lukas Rune Brooks
profil
Maher Alzaro
profil
Marcus Frisk Therkildsen
profil
Marcus Rasmussen
profil
Marvin Damsgaard
profil
Micki Lindholm Lassen
profil
Micklas Thygesen
ingen img
Nikita Nikitins
profil
Noah Hansen
profil
Oliver Kjærulff Christensen
profil
Oliver Mørup
profil
Oskar Black Landrock
profil
Samuel Hust
profil
Tobias Wadt
profil
Victor Brøndum Pehrson
profil
William Hammelsvang Kirk
profil
William Lund Lindkvist

Holdets aktiviteterIkast FS - U11

Februar 2018
23.
fredag

18:30 - 20:00

Træning
Indendørsrtræning i Gymnasiehalen
Gymnasiehallen
24.
lørdag

10:30 - 11:30

Kamp
golden League mod Svendborg
Ikast baneanlæg
24.
lørdag

13:50 - 15:30

DBU-Stævne
Stævne: Plexus Idom/Råsted
Plexus Idom/Råsted Idomlundvej 23 A 7500 Holstebro
24.
lørdag

14:10 - 16:00

DBU-Stævne
Stævne: Snejbjerg Hallen
Snejbjerg Hallen Nørretanderupvej 28 7400 Herning
25.
søndag

11:00 - 12:00

Træningskamp
Vinter-træningsturnering
Lerpøtvej 55 6800 Varde
25.
søndag

12:30 - 13:30

Andet
Vinter OL 2007
P-Pladsen ved idrætsefterskolen
26.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
27.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på Stadion
Stadion - Kunstgræs
27.
tirsdag

19:00 - 21:00

Møde
Generalforsamling i IFS-FODBOLD
Diskoteket
28.
onsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på Bane 1
Bane 1 - Kunstgræs
Marts 2018
3.
lørdag

12:00 - 13:55

DBU-Stævne
Stævne: Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
3.
lørdag

14:00 - 15:00

Træningskamp
Vinter-træningsturnering
Færøvej 54, 5500 Middelfart
3.
lørdag

14:00 - 15:55

DBU-Stævne
Stævne: Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
5.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
6.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på Stadion
Stadion - Kunstgræs
7.
onsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på Bane 1
Bane 1 - Kunstgræs
10.
lørdag

12:30 - 14:00

Træning
Golden league mod OB
Ikast baneanlæg
12.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
13.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på Stadion
Stadion - Kunstgræs
14.
onsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på Bane 1
Bane 1 - Kunstgræs
16.
fredag

18:30 - 20:00

Træning
Indendørsrtræning i Gymnasiehalen
Gymnasiehallen
17.
lørdag

13:30 - 14:30

Kamp
Golden League mod Haderslev FK
Stadionvej 5
19.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
20.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på Stadion
Stadion - Kunstgræs
21.
onsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på Bane 1
Bane 1 - Kunstgræs
23.
fredag

18:30 - 20:00

Træning
Indendørsrtræning i Gymnasiehalen
Gymnasiehallen
24.
lørdag

10:00 - 12:00

Træningskamp
DBU TRÆNINGSKAMPE A
24.
lørdag

10:00 - 12:00

Træningskamp
DBU TRÆNINGSKAMPE B
25.
søndag

13:00 - 15:00

Træningskamp
Træningskampe for A og B mod Løgstør IF
Stadome
26.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på bane 4
Bane 4 - Mikrobanerne
27.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på Stadion
Stadion - Kunstgræs
28.
onsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på Bane 1
Bane 1 - Kunstgræs
April 2018
7.
lørdag

10:00 - 12:00

Træningskamp
DBU TRÆNINGSKAMPE A
7.
lørdag

10:00 - 12:00

Træningskamp
DBU TRÆNINGSKAMPE B
8.
søndag

10:00 - 11:30

Træning
Finaledag i GL's vinterturnering
Hjertingparken 202 6710 Esbjerg V
14.
lørdag

10:00 - 12:00

Træningskamp
DBU TRÆNINGSKAMPE A
14.
lørdag

10:00 - 12:00

Træningskamp
DBU TRÆNINGSKAMPE B
Juni 2018
29.
fredag

16:00 - 16:00

Stævne
IkastCup 2018
Ikast

U11 - Årgang 2007

Afdelingsleder
profilepic
Martin Risbjerg Damsgaaard
Træner GL-holdet
profilepic
Mathias Hyldgaard Riddersholm
Træner A-holdet
profilepic
Morten Larsen
Træner B-holdet
profilepic
Oliver Holdt Møller
Træner B-holdet
ingen img
eldin topic bajric

KampprogramGolden League - U11 Drenge (2007) - 1. runde • Guld 2

August 2017

Ikast FS
4 - 4
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Aalborg Freja
September 2017

VRI
3 - 2
Ude
NES Park

Ikast FS

Hobro IK
2 - 3
Ude
DS Arena

Ikast FS

KampprogramU11 Drenge A2 8M - Efterår 2017 • Pulje 83

August 2017

Ikast FS (1)
Spillet
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Herning Fremad (1)

Skjern GF (1)
Spillet
Ude
Ikast FS baneanlæg

Ikast FS (1)

Ikast FS (1)
Spillet
Hjemme
Snejbjerg Hallen

Viborg FF (1)

Viborg Sdrm. IK (1)
Spillet
Ude
Snejbjerg Hallen

Ikast FS (1)
September 2017

Sunds IF
Spillet
Ude
Idrætscenter Sunds Vest

Ikast FS (1)

Ikast FS (1)
Spillet
Hjemme
Idrætscenter Sunds Vest

Overlund GF (1)

Snejbjerg SG&I
Spillet
Ude
Skjern Idrætspark

Ikast FS (1)

Ikast FS (1)
Spillet
Hjemme
Skjern Idrætspark

Skjern GF (1)

Sunds IF
Spillet
Ude
Overlund Stadion

Ikast FS (1)

Ikast FS (1)
Spillet
Hjemme
Overlund Stadion

Overlund GF (1)
Oktober 2017

Ikast FS (1)
Spillet
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Viborg FF (1)

Viborg Sdrm. IK (1)
Spillet
Ude
Ikast FS baneanlæg

Ikast FS (1)

KampprogramU11 Drenge B 8M - Efterår 2017 • Pulje 87

August 2017

Ikast FS (2)
Spillet
Hjemme
Kibæk Krydsfelt

Ikast KFUM

Herning Fremad (2)
Spillet
Ude
Kibæk Krydsfelt

Ikast FS (2)

Ikast FS (2)
Spillet
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Sdr. Felding GIF

Videbæk IF
Spillet
Ude
Ikast FS baneanlæg

Ikast FS (2)
September 2017

Skjern GF (2)
Spillet
Ude
Skjern Idrætspark

Ikast FS (2)

Ikast FS (2)
Spillet
Hjemme
Skjern Idrætspark

Tarm IF (1)

Kibæk IF (1)
Spillet
Ude
Herning Fremads Anlæg

Ikast FS (2)

Ikast FS (2)
Spillet
Hjemme
Herning Fremads Anlæg

Herning Fremad (2)

Skjern GF (2)
Spillet
Ude
Tarm Stadion

Ikast FS (2)

Ikast FS (2)
Spillet
Hjemme
Tarm Stadion

Tarm IF (1)

Ikast FS (2)
Spillet
Hjemme
Ikast FS baneanlæg

Sdr. Felding GIF

Videbæk IF
Spillet
Ude
Ikast FS baneanlæg

Ikast FS (2)